
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 16 mA |
| Type | General Purpose |
| Packaging | Reel |
Stock: 10941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.09832 | $0.98320 |
| 50 | $0.08557 | $4.27850 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.06506 | $32.53000 |
| 1000 | $0.05882 | $58.82000 |
| 3000 | $0.05461 | $163.83000 |
| 5000 | $0.05070 | $253.50000 |
